Tehlikeli Maddelerin Güvenliği Konusunda Danışmanlık Hizmetleri

 

Kurulduğu günden beri Kanyon TMGD, tehlikeli maddelerin güvenliği konusunda danışmanlık hizmetini firmalara yönelik olarak vermeye hazırdır.

Kanyon TMGD ailesi olarak TMGD bulundurma zorunluluğunda firmalara destek olacak yeterli altyapı ve desteğe sahibiz. Sektörde kazandığımız bilgi ve tecrübe ile firmalara kaliteli ve doğru danışmanlık bilgisi sağlamayı hedeflemekteyiz.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, ülkemizde ilk olarak Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde gündeme gelmiştir. 2010 yılında Türkiye’nin ADR Konvansiyonunu imzalayarak yürürlüğe koymasının ardından 2014 yılından itibaren yerel mevzuat olan Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başlamıştır. Böylece 50 ton ve üzeri miktarlarda tehlikeli maddeleri dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, taşımacı v.s. faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanından hizmet alması zorunludur.

Yönetmeliğin kapsamına giren firmalar, tehlikeli maddelerin taşınması, ambalajlanması, doldurulması ve buna benzer işlerde danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirler.